صندوق سرمایه گذاری مشترک در سهام

 
نهاد مالی است که وجوه دریافتی از سرمایه‌گذاران را در یک مجموعه اوراق بهادار سرمایه‌گذاری می‌کنند و هر سرمایه‌گذار به نسبت سهم خود در مجموعه، از سود یا ضررهای حاصل از این سرمایه‌گذاری سهم می‌برد.
 
صندوق‌های سرمایه گذاری با تجمیع وجوه سرمایه گذاران و در اختیار داشتن منابع مالی گسترده و با استفاده از دانش و تخصص مدیریت سبد دارایی، تلاش میکند این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم کند تا با دارایی مورد نظر خود (هرچند اندک) در سبدی متنوع از اوراق بهادار شامل سهام، اوراق مشارکت و سایر دارایی‌های مالی سرمایه گذاری نموده و از مزایای آن بهرهمند شوند. سرمایه‌گذاران با خرید واحدهای (یونیت) صندوق‌ها قادر به سرمایه‌گذاری در آن هستند.
 
صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام موظف هستند که70 تا 95 درصد از سرمایه جمع شده را به سرمایه‌گذاری در سهام اختصاص دهند.

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ارزش کاوان آینده

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش کاوان آینده در تاریخ 1388/02/21 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا)به عنوان صندوق سرمایه‌گذاری با شماره ثبت 10706 فعالیت خود را آغاز کرد
 
صندوق سرمایه‌گذاری مشترک ارزش کاوان آینده از نوع صندوق سرمایهگذاری در سهام است و هدف از تشکیل صندوق،جمع آوری وجوه از سرمایه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خرید انواع اوراق بهادار به منظور کاهش ریسک سرمایه‌گذاری، بهره‌گیری از صرفه جوئی‌های ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه‌گذاران میباشد . سرمایه‌گذاران در ازای سرمایه‌گذاری در این صندوق گواهی سرمایه‌گذاری دریافت میکنند. صدور واحد سرمایه‌گذاری و ابطال آنها بر اساس ارزش خالص دارایی‌های روز بعد از ارایه درخواست صورت میگیرد.
 
علاقمندان برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد الزامات فعالیت صندوق میتوانند اینجا را کلیک نمایند.