X
خانه/خدمات/بورس اوراق بهادار/سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول بورس اوراق بهادار

سوالات متداول بورس اوراق بهادار

اگر پرسش بی‌پاسخی درباره‌ی موضوعاتی که در این صفحه مشاهده می‌فرمایید، در ذهن دارید، می‌توانید روی موضوع مورد نظر کلیک کنید تا متداول‌ترین پرسش‌های مطرح شده را به همراه پاسخ‌های آن‌ها مشاهده کنید. ممکن است پرسش شما نیز مشابه یکی از این پرسش‌‌های متداول باشد.

نهادی مالی است که منابع مالی حاصل از انتشار گواهی سرمایه‌گذاری را در موضوع فعالیت مصوب خود سرمایه‌گذاری می‌کند و مالکان آن به نسبت سرمایه‌گذاری خود، در سود و زیان صندوق شریک می‌شوند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس نوع ممکن است وجوه جمع‌آوری شده را در انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت، سهام و حق تقدم سهام، پروژه ساختمانی، طلا، ارز و ...که مشخصات آنها در امیدنامه صندوق ذکر شده است، سرمایه‌گذاری می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند قابلیت معامله در بورس را داشته باشند یا مبتنی بر صدور و ابطال باشند.

برای مشاهده لیست صندوق‌های مورد تائید سازمان بورس و اوراق بهادار به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/809379

شرکت سرمایه‌گذاری از مصادیق نهادهای مالی است که موضوع اصلی فعالیت آن، سرمایه‌گذاری در سهام، سهم الشرکه‌، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای شرکت‌ها، موسسات یا صندوق‌ها‌ی سرمایه‌گذاری با هدف کسب انتفاع بدون کسب کنترل یا نفوذ قابل ملاحظه در شرکت، موسسه یا صندوق سرمایه‌گذاری سرمایه‌پذیر در چارچوب قوانین و  مقررات است و از نظر حقوقی  به دو بخش سهامی‌خاص و عام تقسیم می‌شود.برای مشاهده لیست شرکت‌های سرمایه‌گذاری مورد تائید سازمان بورس و اوراق بهادار به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/613825

سبدگردانی یعنی تصمیم به فروش، خرید و یا نگهداری اوراق بهادار به نام سرمایه‌گذار معین توسط سبدگردان، در قالب قراردادی مشخص به منظور کسب سود برای سرمایه‌گذار.

برای مشاهده لیست شرکت‌های سبدگردان مورد تائید سازمان بورس و اوراق بهادار به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/213148

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری از جمله نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار است که در قالب قراردادی مشخص، درباره‌ خرید و فروش اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران مشاوره می‌دهد.

برای مشاهده لیست شرکت‌های مشاور سرمایه‌گذاری مورد تائید سازمان بورس و اوراق بهادار به لینک زیر مراجعه کنید:

https://b2n.ir/919586

بله، هر شخص می‌تواند همزمان در چند کارگزاری ثبت نام کند و سهام بخرد اما تنها در یک کارگزاری می‌تواند برای فروش سهام خود اقدام کند.

برای اطلاع به لینک زیر مراجعه و فیلم آموزشی شیوه دریافت کد بورسی و کد معاملاتی را مشاهده کنید:

https://b2n.ir/041257

بعد از دریافت کد بورسی می‌توانید توسط پلتفرم (سایت یا موبایل) کارگزاری بورس، خرید و فروش سهام انجام دهید. برای اینکار لازم است از کارگزاری رمز دریافت کنید؛ پس از تکمیل مراحل ثبت نام در کارگزاری، رمز خرید و فروش آنلاین سهام برای شما پیامک (SMS) می‌شود.

قیمت روزانه سهم را  می‌توان به شکل زنده و لحظه‌ای در سایت www.tsetmc.com مشاهده کرد.

تا پایان شهریورماه 99، دامنه نوسان قیمت در شرایط عادی، مثبت و منفی 5% قیمت پایانی روز قبل در نظر گرفته شده است.

برای آشنایی با آیتم‌های مختلف سامانه معاملاتی اکسیر به لینک زیر مراجعه و فیلم های آموزشی را مشاهده کنید:

https://b2n.ir/041257

صفحه 2 از 7ابتدا   قبلی   1  [2]  3  4  5  6  7  بعدی   انتها