X
خانه/خدمات/بورس اوراق بهادار/سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات متداول بورس اوراق بهادار

سوالات متداول بورس اوراق بهادار

اگر پرسش بی‌پاسخی درباره‌ی موضوعاتی که در این صفحه مشاهده می‌فرمایید، در ذهن دارید، می‌توانید روی موضوع مورد نظر کلیک کنید تا متداول‌ترین پرسش‌های مطرح شده را به همراه پاسخ‌های آن‌ها مشاهده کنید. ممکن است پرسش شما نیز مشابه یکی از این پرسش‌‌های متداول باشد.

علت ندیدن سهام خریداری شده در پرتفوی لحظه‌ای می‌تواند به سبب یکی از موارد زیر باشد:

  • سهام مورد نظر از کارگزاری دیگر خریداری شده است.
  • تغییر کارگزار ناظر انجام نشده است.
  • اختلال‌های لحظه‌ای در سامانه معاملاتی اتفاق افتاده است.

اگر کارگزار ناظر شما، کارگزاری بورس بیمه ایران است، باید به شکل دستی، سهم را در پرتفوی لحظه‌ای وارد کنید.

همه افراد می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir و واردکردن مشخصات هویتی خود، ضمن اطلاع از مشمول بودن، صورتحساب خود را مشاهده کنند.

فهرست اقشاری از جامعه كه در 10 سال گذشته واجد شرایط دریافت سهام عدالت شده‌اند، همراه تعداد ثبت نام شدگان هر یك از این اقشار، در پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت به نشانی اینترنتی news.samanese.ir  منوی «سهام عدالت» قابل مشاهده است.

در حال حاضر به دلیل عدم وجود مجوز قانونی، ثبت نام و تخصیص سهام عدالت به افراد جدید میسر نیست. در صورت تغییر در برنامه‌های دولت، مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

آخرین اطلاعات هویتی و اصلاحات شناسنامه‌ای تا دیماه ۱۳۹۵ از سازمان ثبت احوال كشور در بانك اطلاعات سازمان خصوصی سازی اعمال شده است. این مشخصات نهایی، مبنای عضویت و سهامداری مشمولین است. در صورت تغییر اطلاعات هویتی افراد پس از تاریخ فوق، لازم است برای اعمال تغییرات و اصلاح بانک اطلاعاتی با تلفن شماره 02183338 دفتر امور سهام عدالت تماس بگیرند.

بله؛ ثبت نام شدگان نهائی در صورت فوت نیز جزو مشولین سهام عدالت هستند و وراث قانونی آنها می‌توانند از طریق آدرس اینترنتی samanese.ir  اطلاعات لازم را كسب و ضمن مراجعه به دفاتر منتخب پیشخوان دولت، نسبت به تقسیم و تسهیم سهام شخص متوفی بین وراث قانونی ایشان اقدام کنند.

در حال حاضر فقط پرونده متوفیانی که تمامی ‌وراث آنها در قید حیات و حاضر هستند، قابل بررسی و اقدام است. در صورت ایجاد امکان بررسی پرونده این دسته از متوفیان، مراتب اطلاع‌رسانی خواهد شد.

هیچ لزومی ‌به در اختیار داشتن برگه عضویت سهام عدالت نیست و این برگه فاقد كاربرد و ارزش است. مشمولین سهام عدالت با مراجعه به آدرس اینترنتی samanese.ir  می‌توانند از وضعیت عضویت و سهامداری خود مطلع شوند.

هرگونه معامله برگه سهام عدالت ممنوع و فاقد اعتبار است. در بانك اطلاعاتی مشمولان سهام عدالت فقط ثبت نام شدگان قطعی، سهامدار نهایی سهام عدالت محسوب می‌شوند و هرگونه جابجایی مالكیت، معامله سهام و خرید و فروش برگه‌های در دست مشمولین، غیر قانونی و بلااثر است.

 ارزش اولیه سهام متعلق به هر شخص مطابق مقررات مربوط تخصیص پیدا کرده و مشمولان می‌توانند صورت‌حساب خود را از طریق نشانی samanese.ir مشاهده کنند. بدیهی است ارزش روز سهام، هم اکنون بیش از میزان ارزش اولیه است. در حال حاضر در صورتحساب این افراد در آدرس  اینترنتی samanese.ir قابل مشاهده است.

صفحه 4 از 7ابتدا   قبلی   1  2  3  [4]  5  6  7  بعدی   انتها