کارگزاری بورس بیمه ایران|نمایش جزییات خبر

آموزش بورس؛ راه جلوگیری از رفتار هیجانی و تخلف مالی

آموزش بورس؛ راه جلوگیری از رفتار هیجانی و تخلف مالی
آبتین کریمی، عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران، افزایش آگاهی شهروندان نسبت به بازار سرمایه را یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از رفتارهای هیجانی و بروز تخلف مالی دانست و گفت...
آموزش بورس؛ راه جلوگیری از رفتار هیجانی و تخلف مالی
 
آبتین کریمی، عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران، افزایش آگاهی شهروندان نسبت به بازار سرمایه را یکی از مهم‌ترین راه‌های جلوگیری از رفتارهای هیجانی و بروز تخلف مالی دانست و گفت: بورس یک بازار تخصصی است و با سایر بازارها تفاوت ماهوی دارد. برای ورود به آن باید در دوره‌های آموزشی شرکت کرد تا رفتارهای هیجانی و غیرمنطقی بر بازار حاکم نشود و از طرفی در غیاب عنصر آگاهی، سفته‌بازی و تخلف اتفاق نیفتد.
 
آبتین کریمی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر به واسطه سهام عدالت، میلیون‌ها نفر با بازار سرمایه آشنا شده‌اند، افزود: برای بهره‌مندی بازار از این پتانسیل بالا، ابتدا باید آگاهی نسبت به ساز و کار بورس را در بین مردم بالا برد. خوشبختانه در همین مدت دو ساله، تاکید مدیران اقتصادی بر همین موضوع استوار شده و مردم هم متوجه اهمیت افزایش آگاهی خود نسبت به بورس شده‌اند.
 
عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با بیان اینکه بسیاری از نارضایتی‌ها و شکایت ها نسبت به بورس به دلیل کامل‌ نبودن چرخه آموش بوده است، به برگزاری منظم دوره‌های آموزشی بورسی در این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: این دوره‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به شکل غیرحضوری برگزار می‌شود و عناوین مختلفی از جمله آشنایی با بازار سرمایه، تابلوخوانی، تحلیل تکنیکال مقدماتی و پیشرفته، تحلیل بنیادی مقدماتی و پیشرفته، صفر تا صد حق تقدم و ... دارد.
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.