کارگزاری بورس بیمه ایران|نمایش جزییات خبر

فساد اقتصادی با بورس کاهش می‌یابد

فساد اقتصادی با بورس کاهش می‌یابد
سید محمدجواد میرطاهر، عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با بیان اینکه بازار سرمایه تنها راه خروج اقتصاد ایران از رکود و رشد اقتصادی منفی است...
فساد اقتصادی با بورس کاهش می‌یابد
 
سید محمدجواد میرطاهر، عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با بیان اینکه بازار سرمایه تنها راه خروج اقتصاد ایران از رکود و رشد اقتصادی منفی است، گفت: شفافیت در بورس حرف اول را می‌زند به همین دلیل احتمال بروز فساد و تخلف در آن به مراتب کمتر از سایر بازارهاست. از سوی دیگر اقتصاد ایران نیز به دلیل تحریم‌های ظالمانه و وابستگی به نفت با کمبود درآمد مواجه شده و تولید ملی نیز تحت تاثیر منفی قرار گرفته است. در این شرایط اگر مدیران اقتصادی از بورس حمایت کنند، مطمئنا سرمایه به سمت تولید هدایت خواهد شد.
 
 عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با تاکید بر اینکه بورس طی دو سال گذشته با اقبال عمومی مواجه شده است، افزود: باید از این فرصت بیشترین بهره را در راستای منافع ملی برد. ما شاهد هستیم که کشورهای توسعه‌یافته از بازار سرمایه مدرن و استاندارد برخوردارند و از این موضوع نهایت استفاده را می‌کنند اما در کشور ما هنوز برخی چالش‌ها رفع نشده که بعضا موجبات شکایت و نارضایتی سهامداران را در پی داشته است.
 
سید محمدجواد میرطاهر به حضور شرکت‌های بخش خصوصی در بورس اشاره کرد و گفت: اگر شرکت‌های مختلف به این نتیجه برسند که بازار سرمایه بهترین راه برای جذب نقدینگی و افزایش تولید است، آنزمان سرعت حضورشان در بورس افزایش خواهد یافت که نتیجه‌اش عمق بیشتر بازار خواهد بود. مدیران اقتصادی باید چالش‌های موجود در مسیر حضور این شرکت‌ها در بورس را رفع کنند.
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.