کارگزاری بورس بیمه ایران|نمایش جزییات خبر

امیدواری به بازار سرمایه/ شاخص کل صعودی می‌شود؟

امیدواری به بازار سرمایه/ شاخص کل صعودی می‌شود؟
عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با اشاره به گزارش‌های خوب 9 ماهه و تثبیت نرخ دلار اظهار امیدواری کرد...
دکتر سید محمدجواد میرطاهر
 
عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران با اشاره به گزارش‌های خوب 9 ماهه و تثبیت نرخ دلار اظهار امیدواری کرد که روزهای بهتری در انتظار بازار سرمایه باشد و شاخص کل روند صعودی به خود بگیرد.
 
سید محمدجواد میرطاهر به صدای بورس گفت: امروز (ششم بهمن 99) بازار متعادلی را شاهد بودیم. با توجه به اینکه روز گذشته فشار عرضه را داشتیم، امروز بازار منفی آغاز شد و به تدریج توجه به سمت سهم‌های شاخص‌ساز افزایش یافت. میرطاهر سهم‌های تاثیرگذار را شستا و فولاد دانست و با اشاره به منفی‌بودن شاخص کل هم‌وزن، افزود: این موضوع نشان می‌دهد که توجه بازار بیشتر به سمت سهم‌های بزرگ و شاخص‌ساز بوده و سهم‌های کوچک همچنان منفی بودند.
 
عضو هیات مدیره کارگزاری بورس بیمه ایران در ادامه به احتمال بهبود بازار سرمایه و رشد شاخص کل اشاره کرد و گفت: اتفاقی که در چند ماه اخیر در بازار رخ داده است اینکه P/E TTM بازار که تا 37 نیز رشد کرده بود، اکنون به 13 رسیده و با توجه به گزارش‌های 9 ماهه خوب و همچنین تثبیت نرخ دلار P/E فوروارد بازار جذاب شده و به عدد 8-9 رسیده که امید بخش روزهای آینده بازار است.
 
این تحلیلگر بازار سرمایه ضمن اشاره به این موضوع که Market Impact منجر به اثرگذاری بهتر حقیقی‌ها می‌شود، افزود: امروز دو صندوق پالایش و دارایکم را مشاهده کردیم که صندوق پالایش 21 درصد بالای NAV با دامنه نوسان 10 درصدی در حال معامله بود درحالیکه دامنه نوسان سهم‌های پالایشی 5 درصدی است. این موضوع مورد توجه بازار قرار گرفت به نحوی که بازار منتظر گزارش‌های 9 ماهه پالایشی خواهد ماند. میرطاهر پیش‌بینی کرد که بازار در هفته دوم بهمن‌ماه، روند خاص خود را پیدا کند.
 
برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.